Liitu uudiskirjaga
Reisiinfo
Toimumisaeg 6. - 15. märts 2018
Reisi kestvus 9 ööd
Sihtkoht Tansaania, Sansibar
Lähtekoht Tallinn
Hotell Tansaania safari hotellid Karafuu Beach Resort & Spa
Hotelli reiting 4*
Hotelli info http://www.mountmeruhotel.co.tz/
http://www.sopalodges.com/tarang ...
http://www.sopalodges.com/ngoron ...
https://www.aurinko.ee/et/tansaa ...
Tuba Kahene tuba
Toitlustamine Hommiku- ja õhtusöögiga
Hinnas sisaldub Lend sihtkohta ja tagasi, majutus vastava toitlustusega, transport lennujaam-hotell-lennujaam.

Tansaania safari ja Sansibari rannapuhkus ühendab endas kombinatsiooni põnevast looduselamusest ning suurepärasest puhkusest Sansibari saare valgel rannaliival.

Tansaania safari – 5 ööd

Safari viib meid Tarangiresse ja Ngorngorosse. 

Tansaania suuruselt kuues looduspark - Tarangire - hõlmab 2850 km2 suuruse maa-ala, kus leidub nii mäeahelikke, orgusid kui märgalasid. Tarangire sümboliks on hiiglaslikud ahvileivapuud ehk baobabid, maastiku lahutamatuks osaks on termiidipesad. Pinnavormilt on tegemist peamiselt savanniga ning seetõttu on loomi juba kaugelt näha. Pargist läbi voolav Tarangire jõgi peibutab siia kuival ajal palju loomi. Eriti arvukalt on elevante, kuid hugaliselt võib kohata ka gnuusid, sebrasid, pühvleid, gaselle, kaelkirjakuid, ahve, manguste, paaviane jpt. Kiskjatest esineb enim Aafrika lõvisid, leoparde, gepardeid, roomajatest püütoneid. Tarangire on linnuvaatlejate paradiis - erinevaid liike on üle 550-e. 

8292 km2-t Ngorongoro looduskaitseala on tuntud eelkõige jõehobude, lõvide ja flamingode poolest. Ngorongoro kraater on maailma suurim mitteaktiivne vulkaanikraater, mis pole veega täidetud. 610 m sügav 260 km2 hõlmav kraater tekkis 2-3 miljonit aastat tagasi vulkaanipurske tagajärjel. Kraatripõhi paikneb u 1800 m üle merepinna ning vulkaan oli enne purset arvatavasti u 4500-5800 m kõrge. 1979.a UNESCO maailmapärandi hulka arvatud sini-rohelises vulkaanikraatris on tänapäeva Aafrika suurim kontsentratsioon metsloomi.

Sansibar – 4 ööd

Sansibari saarestik asub India ookeanis Aafrika idarannikul. Suurimad saared on Unguja ja Pemba. Ungujat, mida tuntakse ka Sansibari nime all, lahutab Aafrika mandrist vaid 35 km India ookeani. Sansibari nimi tuleneb pärsiakeelsest sõnast zang-bâr, mis tähendab musta rannikut. 

Vürtsisaar Sansibar on tänu kirevale ajaloole segu Aafrikast, Araabiast, Indiast, Pärsiast ja Euroopast. Saarel on palju esimese sultani aegseid kookospähkli- ja vürtsiistandusi. Peamisteks tuluallikateks ongi turism ja mitmete erinevate vürtside kasvatamine nagu näiteks nelk, muskaatpähkel, kaneel.

Tänu saart ümbritsevatele korallriffidele kuulub Sansibar India ookeani ja kogu maailma sukeldumisssihtkohtade paremikku.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea

Tansaania safari & rannapuhkus Sansibaril

Reisi algus: 6. märts 2018

  • 3,299 €
  • 2,999 €/in.

  • või 124 €/kuus

Selle reisi minimaalne reisijate arv on 2