Malaisia

Riik: Malaisia Föderatsioon

Pealinn: Kuala Lumpur

Riigi pindala: 329 845 km²

Rahvastik (arv, rahvused jne): 26 mln elanikku

Religioon: islam

Riigikeel: malai

Riigikord: Konstitutsiooniline monarhia

Kliima: Malaisias valitseb ekvatoriaalne kliima, mida iseloomustavad iga aastased kirde- (oktoobrist veebruarini) ja kagu mussoonvihmad (aprillist oktoobrini).

Ajavöönd: GMT+08:00

Rahaühik: ringgit (MYR)

Elekter: 240V


Malaisia - maa, kus tuuled kohtuvad - on Tai kõrval teine meeldiv ja lihtsalt ligipääsetavam puhkusekoht Kagu-Aasias, mis pakub palju huvitavat ja avastamisrõõmu nii esmakülastajale kui ka korduvreisijale. Malaisia on segu malai, hiina ja india kultuuridest, mille tulemuseks on värvikas ja mitmekülgne eksootiline paradiis. Siin on kauneid randasid ja sukeldumisvõimalusi, mäestikualasid ja loodusparke, golfiväljakuid ja ostukeskuseid. 

Kuala Lumpur (mudase jõe suue) 2 miljoni elanikuga on turvaline, puhas ja paraja suurusega linn, kus jätkub tegemist vähemalt kaheks päevaks. Peamised kesklinna vaatamisväärsused on rahvusliku naftakompanii Petronas`e kaksiktorn, mis kuni hiljutise ajani oli maailma kõrgeim ehitis; 421 meetrine telemast, linna ajalooline koloniaalstiilis keskus Dataran Merdeka, hindu tempel ja india linnaosa, hiinalinn ning pargirajoon linnupargi ja liblikaaiaga. 

Rannapiirkondadest on tuntuimad Langkawi, Penang ning Borneo saared. Langkawi (mis on tegelikult 99 saarest koosnev saarestik) asub riigi põhjaosas vaid tosina kilomeetri kaugusel Tai piirist, Penang pisut lõunapool, Langkawi ja Penang on mõlemad Malaka väinades India ookeanis ning Bornoe saar Vaikses ookeanis Lõuna-Hiina ja Sulawesi meres.

Liitu uudiskirjaga