Pula

65 000 elanikuga Pula on Istra poolsaare suurim linn ja administratiivkeskus. Tegelikult kuulub Pula kogu Horvaatia suurimate linnade hulka, kuid vaatamata sellele on säilitanud sõbraliku väikelinna atmosfääri.

Antiikajal Polensiumi nime kandnud Pulas on tänini säilinud hulgaliselt Rooma arhitektuurimälestisi. Linna suurimaks ja imposantseimaks vaatamisväärsuseks peetakse 1. saj. rajatud Rooma amfiteatrit, mis oma hiilgeaegadel mahutas ligi 20 000 pealtvaatajat. Hästisäilinud teatrihoone ilmestab kogu linnapilti. Siin leiab aset iga-aastane Pula filmifestival ning  suviti toimub siin nii kaasaegse kui ka klassikalise muusika kontserte ja festivale.  

Pula on tuntuimad rannad paiknevad Verudela poolsaarel, rahvarohke on ka Hawaii Beach. Neile, kes soovivad rahulikumat omaette olemist, sobib kindlasti 10 km linnast eemale jääv Rt Kamenjak. Sellel asustamata neemel saab nautida imelist loodust, näha metsikuid orhideesid, viljapuid, mitmesuguseid ravimtaimi. Ligi 30 km pikkusel rannaribal leidub ujumiseks ja päevitamiseks arvukalt lahesoppe, kus saab nautida lummavaid vaateid Cresi saarele ja Velebiti rohelistele nõlvadele.

Liitu uudiskirjaga