Holland

Riik: Madalmaade Kuningriik

Pealinn: Amsterdam

Riigi pindala: 41 865 km²

Rahvastik (arv, rahvused jne): 16 mln elanikku

Religioon: roomakatolik

Riigikeel: hollandi

Riigikord: konstitutsiooniline monarhia

Kliima: Hollandis on parasvöötmele iseloomulik kliima soojade ja pilviste, kuid sageli vihmasadudega suvega ning suhteliselt leebe talvega. Parim aeg külastamiseks on maikuust septembrini ning tipphooaeg juulist augusti lõpuni.

Ajavöönd: GMT+01:00

Rahaühik: euro (EUR)

Elekter: 230V, europistik


Holland, õigema nimega küll Madalmaad, on kuulus oma merelt juurde võetud maa, kanalitevõrgu, tulpide kasvatamise, puukingade, kiiruisutamise, tuuleveskite, punaste laternate tänavate (eriti De Wallen’i) ja maailma ühe suurima sadama – Rotterdami sadama poolest. Hollandil on väga rikkalik ajalugu ja huvitav kultuur, mida võib muuhulgas imetleda sealsetes muuseumites (nt Van Gogh muuseum, Rijksmuseum (rahvusmuuseum), Rembrandti majamuuseum, Anne Franki maja), aga ka kõikjal Hollandis leiduvas ajaloolises arhitektuuris. Haagi lähedal asuv Madurodam on ainulaadne miniatuurne 18. tuhandel ruutmeetril asuv ala, mis on mõõtkavas 1:25 ehitatud mudellinn Hollandis asuvatest erinevatest ehitistest. Rotterdami sadamalinnas võib aga lisaks väga tihedale kaubavahetusele näha kaasaegseid kõrghooneid ja väga erinevast kaubast tulvil ostukeskusi. Hollandi põhjaosas Friisimaal elavad hollandlastele kultuurilt lähedased, kuid siiski oma eripärase kultuuriga friisid, keda ei tohiks segamini ajada samuti sealtkandist pärit friisi tõugu lehmadega. Friiside kultuur on kõrvuti hollandlaste endi kultuuriga Hollandi väga oluline turismimagnet.

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuulub Hollandi Euroopa osast üks looduslik objekt (Põhjamere osaks olev Waddenzee) ja seitse kultuurilist objekti (sh 19–20. sajandil ehitatud Amsterdami kaitseliin, Beemsteri polder, Kinderdijk-Elshout’is asuvad 19 tuuleveskit, 17. sajandil ehitatud kanalite ringi piirkond Amsterdamis, endine saar Schokland).

Liitu uudiskirjaga