Reisiinfo
Toimumisaeg 2. - 14. november 2018
Reisi kestvus 12 ööd
Sihtkoht Bali
Lähtekoht Tallinn
Hotell
Hotelli reiting ?*
Hotelli info
Tuba Kahene tuba
Toitlustamine Hommiku- ja õhtusöögiga
Hinnas sisaldub 10 ööd majutust (2-kohalistes tubades), rahvusvaheline lend Tallinn-Denpasar-Tallinn, transfeerid lennuväljale ning tagasi ja ka laevapiletid Gili Air saarele ning tagasi, hommikusöögid (10) ja ka neli ühist õhtusööki (programmis mainutud toitlustus), transport ühistele päevareisidele (sõidud toimuvad 6-kohaliste väikebussidega (minivan)), kogu ringreis vastavalt ülalkirjeldatud programmile, piletid programmis toodud vaatamisväärsustele (templid, külad, riisiterrassid, ahvimets, kosed, mägijärved, tantsuetendus ja Petulu linnuküla), eestikeelse reisijuhi ja kohalike giidide teenused sihtkohas

Reisiseltskond: kuni 15 reisihuvilist ja reisijuht - Balil elanud ja rännanud ning raamatu „Minu Bali“ autor Jesper Parve.

Indoneesiale kuuluv Bali on üks maailma kauneimatest ja salapärasematest saartest. Siit leiab kõike - ilusaid liivarandasid, palju päikest, naeratavaid inimesi, imemaitsvaid söögielamusi, lopsakat loodust ja parajal määral müstilisust. Teejuht Jesper on oma kogemuse põhjal kokku pannud just sellise ringreisi, mis annaks paari puhkusenädala jooksul Balist kõige parema ja sisukama tunnetuse. Me näeme Bali kauneid templeid ja riisiterrasse. Naudime nii hommikusi päiksetõuse viirukiudus Ubudi kohal kui ka päikseloojanguid Uluwatu kaljude äärel. Pikutame imelistel liivarandadel ja naudime kohalikke hõrgutisi. Seikleme põnevatel mägiteedel ja külastame ka teist väikest paradiisisaart nimega Gili Air.

Püüame kogeda kõike head ja ilusat mida see saar pakub. Näha, kuidas on see võimalik, et inimestel, kel ei ole peaaegu midagi, on ühed õnnelikumad maailmas. Ja imetleda kogu seda looduse mitmekesisust, mida üks nii pisike saar võib pakkuda. Selle kõige nautimine on tehtud teile võimalikult mõnusaks ja lihtsaks, kuid moel, et kogeksite ka seda päris Balit, mis paljudel, kes siia saarele satuvad, kahjuks nägemata jääb.

PROGRAMM:

1.päev. Õhtul start Tallinnast. 

2.päev. Ubud. Saabumisõhtu

Järgmisel õhtul maandume Denpasari lennuväljal Balil ning sõidame kohe edasi Bali keskosas asuvasse Ubudi linnakesse. Ubud on linnake, kus on enim säilinud algupärast Bali kultuuri, loodust ja igapäevaelu. Sellele on lisandunud tänapäevased kohvikud, spa-d ja hotellid. See on koht, kus kõige paremini on omavahel segunenud tänapäev ja minevik. Seal majutame ennast mõnusalt hotelli ja naudime meie esimest Bali stiilis õhtusööki (õhtusöök hinna sees).

3.päev. Päev Ubud'is 

Hommikul ärkame omas rütmis ja naudime ühist hommikusööki. Ülejäänud päeva naudime Ubudi linnakese võlusid ja laseme teil Bali rütmi sisse elada. Päeva jooksul võib külastada maailmakuulsaid joogakeskusi, shopata kohalikul käsitööturul, nautida massaaze või kehahooldusi, või soovi korral lihtsalt basseini ääres pikutada ja nautida olemist. Õhtu hakul jalutame läbi riisipõldude kohalikku restorani ja õhtustame päikseloojangu saatel kõik koos (õhtusöök hinna sees).

4.päev. Ringreis saarel

Võtame ette väikese ringreisi mööda saart. Viime teid vaatama Unesco kaitse alla kuuluvaid Jatiluwi riisiterrasse, mis hõlmavad enda alla enam kui 600 hektarit. Kõiki neid põldusid hooldatakse siiamaani 9. sajandil rajatud ühtse veesüsteemiga ning siinsed vaated on tõeliselt lummavad. Külastame kohalikke külasid ja teeme tutvust nende igapäevaeluga, astume sisse teeäärsetesse templitesse ja õpime Bali usundi alustalasid. Õhtustame kõik koos (õhtusöök hinna sees).

5.päev. Rannalinn Sanur

Sõidame rannalinna Sanur, mis on ennekõike tuntud oma kena ja pika rannajoone poolest. Sanur oli Bali esimene rannakuurort, mis oma rahulikkusega on täielik vastand turistipealinna Kuta elule. See endine kalurikülake on imekombel siiamaani suutnud säilitada oma vaikuse ja mõnusa olemise. Suurema osa päevast veedame mõnusalt rannas, kuid sealsamas rannapromenaadil on olemas suurepärased võimalused kohaliku köögiga tutvumiseks, shoppamiseks või massaazide nautimiseks. Ööbimine Sanuris.

6.päev. Uluwatu tempel

Külastame Uluwatu templit, mida peetakse üheks Bali tähtsaimaks ja kaunimaks templiks ning on ehitatud eesmärgiga kaitsta kogu saart pahade deemonite eest. See asub 70 meetri kõrgusel kaljunukil ja templi juurest avanevad imelised vaated ookeanile. Viime teid ka õhtusöögile seal läheduses asuvasse restorani, kust avanevad samuti unustamatud vaated ookeanile ja surfirandadele. Peale õhtusööki (ei sisaldu hinnas) sõidame tagasi Ubudisse.

7.päev. Väljasõit loodusesse

Sõidame imetlema Bali rikast ja mitmekesist loodust. Käime vaatamas saare ilusaimaid koskesid ja Beratani ning Buyani mägijärvi. Tagasi Ubudisse tulles külastame ka kuulsat Ubudi ahvimetsa.  Õhtul läheme kohalikku templisse vaatama ühte salapärasemaid ettevõtmisi Bali saarel - 100 mehe chantimist ja tantsuetendust ehk Kecak tantsu. Selle juured ulatuvad peaaegu sajandi taha ja oma algupäraselt kasutati seda tantsu halbade deemonite ja inimeste eemalhoidmiseks. 

8.päev. Pealinn Kuta

Hommikul sõidame pealinna Kutale. Kuta on tuntud eelkõige oma maailmakuulsate restoranide, ööelu ja shopinguvõimaluste poolest (ka Jamie Oliveril on siin oma restoran). Teeme tutvust ka Kuta rannaga, kus on võimalus võtta surfi algõpet (ei sisaldu hinnas). Õhtul lähme naudime saare pealinna elu ja melu.

9.päev. Gili Air saar

Peale hommikusööki võtame suuna Gili Air saarele. Gili Air on kõige rahulikum kolmest Gili saarest. Saarel puuduvad täielikult mootorsõidukid ja liigutakse vaid hobuste või ratastega. Ümber saare on võimalik jalutada vaid paari tunniga ning see on seda väärt, sest kogu jalutuskäiku saadab mõnus merekohin ja kenad rannaliivad. Gilile jõudmiseks peame sõitma natuke aega bussiga, millele järgneb paaritunnine paadisõit saarele. Paadireisi ajal on hea õnne korral võimalus märgata ka paadiga kaasa ujuvaid ja mänglevaid delfiine. Kohale jõudes majutame ennast rannabungalowdesse, naudime päikest, valgeid liivarandu ja päikseloojangut.

10.päev. Päev Gili Air saarel

Vaba päev Gilidel. Saab päikest võtta või soovi korral laenutada paari euro eest maski ja lestad ning ranna lähedal snorgeldada (võib kohata merikilpkonni). Samuti võib sõita välja eraldi päevareisile sukelduma ja snorgeldama (ei sisaldu hinnas).

11.päev. Petulu linnuküla ja Tegallalangi riisiterrassid

Sõidame tagasi Ubudisse, kus peale lõunat külastame kuulsat Petulu linnuküla, kuhu iga päev päikseloojangul saabuvad tagasi oma pesadele üle saare lennus olnud valged haigrud. Teeme ka väikse jalutuskäigu imelistel Tegallalangi riisiterrassidel ning naudime üheskoos ka meie viimast ühist õhtusööki (õhtusöök hinna sees).

12.päev. Ubud. Lahkumispäev

Peale hommikusööki on veel aega päikest võtta ja nautida imelist Ubudit ning peale lõunat seame endid juba Denpasari lennuvälja poole, kust toimub äralend.

13.päev. Hommikul maandume juba Tallinnas.

Hinnas sisaldub:

 • 10 ööd majutust (2-kohalistes tubades)
 • rahvusvaheline lend Tallinn-Denpasar-Tallinn
 • transfeerid lennuväljale ning tagasi ja ka laevapiletid Gili Air saarele ning tagasi 
 • hommikusöögid (10) ja ka neli ühist õhtusööki (programmis mainutud toitlustus) 
 • transport ühistele päevareisidele (sõidud toimuvad 6-kohaliste väikebussidega (minivan)).
 • kogu ringreis vastavalt ülalkirjeldatud programmile 
 • piletid programmis toodud vaatamisväärsustele (templid, külad, riisiterrassid, ahvimets, kosed, mägijärved, tantsuetendus ja Petulu linnuküla)
 • eestikeelse reisijuhi ja kohalike giidide teenused sihtkohas

Hinnas ei sisaldu:

 • reisi- ja tervisekindlustus
 • muu toitlustus (Balil on rikkalik toidu valik ning peale ühiseid söömisi juba orienteerute pakutavas ning saate valikud teha juba lähtuvalt enda maitsest)
 • vabatahtlikud lisaekskursioonid

Ubudis ööbime Balile iseloomulikes bungalow hotellides, mis enamasti asetsevad riisipõldude ääres, eemal suuremast linnakärast ning on mõnusa basseiniga. Gili Airil ja Sanuril majutame ennast peaaegu rannajoonele, et oleks hea ja mõnus otse lävepakult ookeani hüpata. Kutal aga võimalikult keskusesse, et kõik vajalik oleks käe-jala juures. Iga ööbimise juurde kuulub ka hommikusöök. Koos naudime õhtusööke peatänavalt eemal asetsevates parimates Bali stiilis toidukohtades, kus kohtuvad kohalike imelised kokandusoskused puhaste toorainete ja mõnusa atmosfääriga. Kohtades, kuhu tavaliselt turist ei satu, kuid mis annavad kõige paremini edasi Bali köögi imepärased maitseid ja omadusi. 

Kogu reisi vältel on aga võimalik reisijuht Jesperi abiga juurde tellida lisaväljasõite, kohtumisi ravitsejatega, rollerimatku ja muud põnevat, mida algses reisikavas ei ole ja kuhu võib-olla kõik ei soovi samaaegselt minna. Lisakuluna tuleb arvestada ka lennujaamas nö maalt lahkumise maksuga (u 15 dollarit inimene). 

Hea oleks reisile kaasa võtta mõistlikul määral sularaha (eurod), mida Balil saab juba hõlpsasti kohalikuks valuutaks vahetada. Kõikjal on olemas ka pangaautomaadid, kuid sealt raha väljavõtmine on tasuline ja on esinenud ka automaadipettusi. Eelistada tuleks pankades asuvaid sularahaautomaate. Soovi korral võib hea teenuse eest jootraha anda ka kohalikele giididele ja bussijuhtidele, selleks võib arvestada kogu reisi vältel kokku umbes 20 euroga. Õhtustele väljaskäimistele ning toidule kuluvat summat on muidugi raske ennustada, kuna inimeste sellekohased soovid erinevad, aga arvestada võib umbes Eesti hinnatasemega. Teeäärses söögikohas võib saada süüa ka 1 euro eest, kuid kvaliteetsemad kohad kallimad, nagu ikka.

Lisaks palume, et kõik meie reisijad viiksid end kurssi meie reisikorralduslike eripärade (reisitingimused) ning põhimõtetega.

Enne reisi teeme kindlasti ka ühe ühise kohtumise kogu reisi seltskonnaga, kus saame tuttavaks ja arutame läbi riietuse jms küsimused :)

Teejuhiks Bali saarel on 2016. aastal ilmunud raamatu „Minu Bali“ autor Jesper Parve, kes läks päikesesaarele ja maailma joogapealinna Ubudisse oma väge otsima ning veetis seal koos perega kokku pool aastat. Jesper on elupõline seikleja. Ta on elanud pikemat aega nii Ameerikas, Soomes, Austraalias kui ka Bali saarel, reisinud läbi suurema osa Aasiast ja Euroopast.  Bali jäi aga sügavale hinge juba 5 aastat tagasi, kui külastas saart esimest korda oma 1,5-aastasel maailmareisi ajal. Jesper elas pikemat aega seal ka koos oma elukaaslase ja väikese pojaga ning on hiljem korraldanud Balile privaatseid seiklusreise. Raadiosaadet Jesperiga saab järelkuulata R2 ReispassTunned huvi ja soovid reisi kohta rohkem infot, võta meiega ühendustTahad edaspidi infot põnevate reiside ja heade pakkumiste kohta, siis ühine meie uudiskirja saajatega.

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea

Naeratuste saar Bali

Reisi algus: 2. november 2018

 • al. 2,500 €/in.

 • või 94 €/kuus