Reisiinfo
Toimumisaeg 24. veebruar - 4. märts 2018
Reisi kestvus 8 ööd
Sihtkoht Kathmandu
Lähtekoht Tallinn
Hotell
Hotelli reiting 4*
Hotelli info
Tuba Kahene tuba
Toitlustamine Vastavalt reisiprogrammile
Hinnas sisaldub Lennujaamatransfeerid sihtkohas, 7 ööd majutust kahestes tubades, hommikusöögid, 2 lõuna- ja õhtusööki, programmis mainitud ingliskeelsed ekskursioonid, sissepääsupiletid programmis mainitud vaatamisväärsustele, Chitwani rahvuspargi maks

Kindlasti küsi just Sulle sobivaid reisi kuupäevi!

(reisi toimumiseks on vaja min. 2 reisijat)

Osavõtutasu reisil on 1150 eurot, millele lisanduvad lennupiletid Tallinn- Kathmandu-Tallinn al. ca  900 eurot.

Nepal on paljude turistide jaoks eeskätt lummavate mägede ja mägironimise maa. Nepalis asub 8 mäetippu, mille absoluutne kõrgus merepinnast on enam kui 8 km, sh maailma kõrgeim mägi Dþomolungma (Mount Everest), mille kõrgus on erinevatel andmetel 8848 – 8850 m merepinnast. Samas on Nepalis suur hulk mäetippe, mis sobivad ka väiksema kogemustega mägironijatele. Ainuüksi merepinnast 7000 m või kõrgemal asuvaid mäetippe on Nepalis 90 ringis!

Kuid Nepal on palju enamat kui vaid imelised mäetipud. Nepal on ka paljude kultuuride ja mitmete uskude kokkupuuteala. Mõned paigad maailmas on teistsugused. Neid ei saagi kirjeldada lihtsalt. Mitte looduse hingemattev ilu ega inimkäte loodud kunsti- ja ehitusmälestiste stiilide ja vormide virrvarr. Sügavam mõistmine on ehk helides. Maailma katusel Himaalaja lumiste tippude valguses on see küllap vaikuse hääl, mis on kõnekam mistahes sõnast.

Nepalis elab põliselt üle 100 erineva rahva (!), kes räägivad keeli, mis kuuluvad nelja erinevasse keelkonda. Nepalis on nii hinduismi, budismi kui ka islami pühamuid, sh hindu tempel Pashupatinath, üle 150 tähtsa monumendi, sh maailma kõrgeim (44 m) Ðiva (üks kolmest hinduismi jumalatest) monument, Swayambhunath’i ja Baudhanath’i budistlikud keskused. UNESCO maailmapärandi nimekirja kuulub Nepalist kaks looduslikku ja 2 kultuurilist objekti: kultuurilised objektid on Katmandu org (Nepali keskosas) ning Lumbinî (Lõuna-Nepaali keskosas), mida peetakse budismi rajaja Siddhârtha Gautama ehk Buddha Ðâkjamuni sünnikohaks; looduslikud objektid on aga Chitwa Rahvuspark (Lõuna-Nepaali keskosas) ning Sagarmatha Rahvuspark (Nepaali idaosas Dþomolungma lõunapoolsel küljel).

Nepaali looduse- ja kultuurireis

Päev 01 || Saabumine Kathmandu’sse (Normal check-in time at hotel is 1400 Hrs)

Saabumine Kathmandusse. Ööbimine hotellis (4* hotell). Kathmandu on Nepali geograafiline ja vaimne keskus. Ta asub 1400m kõrgusel üle merepinna nelja suure mäe vahel orus, mis teeb temast mõnusa kliimaga paiga aastaringselt. 

Kathmandu linn on Nepaali kuningriigi pealinn, kus asub hulgaliselt vabaõhumuuseume, templeid, kuldseid pagoode; see on linn, mis on kultuuri ja ajalugu otsast otsani täis. Kathmandu on mägede kuningriigi suurim linn – majanduse ja kultuuri juhtivaid keskusi.

Nepaali pealinn on enamasti ikka Aasia-pärane kuid seal kohtab palju ka euroopalikku. Thameli linnaosas asuvad soodsa hinnaga hotellid ja võõrastemajad ning restoranid – kohvikud, kus pakutakse rahvusvahelisi toite. Avatud on isegi mõned ööklubid, kuhu kohalikke ei lasta. Igal tänavanurgal leidub ohtralt kauplusi. Linnatänavad on üsna puhtad, sest iga linna siseneja peab loovutama 300 ruupiat.

Päev 02 || Kathmandu (Full day Sightseeing tour)

Peale hommikusööki tutvumine linnaga alustades Kathmandu Durbari väljakuga, mis oli kunagi kuninglik kvartal, kuid kannab tänapäeval nime Hanuman Dhoka. Väljak on olnud linna südameks ning siin on asunud kahe dünastia kuningate paleed, kust valitseti tervet Nepali. Väljakut kaunistavad ka arvukad templid, k.a Mahadeva ja Parvati templid ning jumalanna Kumari maja.  Edasi liigume külastama ligikaudu 2000 aastat vana Swayambhunathi stuupat, mis on üks pühamaid budistlike kohti Nepalis. Järgmisena liigume Patani, mis on üks suurimaid linnu Nepalis, ning sarnaselt Kathmandule, on ka siin Durbari väljak täis paleesid, templeid ning kohalikku käsitööd.

Patan on üks suurimaid linnu Nepalis ning sarnaneb veidi oma naabrile – Kathmandule. Ka siin on Durbari väljak, kus on mitmeid templeid ja paleesid ning kuningapalee muuseum. Patan on veel tuntud kohaliku käsitöö poolest. Külastame Teleju templit, vaatame Yogendra Malla kuju ja jalutame linnas.

Ööbimine Kathmandus (4* hotell).

Päev 03 || Kathmandu – Chitwan (185 Kms/04-05 Hrs Approx.)

Peale hommikusööki hotellis sõidame Chitwan’i Rahvuspargi poole. Chitwani rahvusparki. Chitwani rahvuspark paikneb Nepali lõunaosas subtroopilises Terai piirkonnas. Pargis on väga mitmekesised looduskooslused madalikud, jõed, lopsakad metsad ja mäed. Siin on loendatud ligi 70 liiki imetajaid, 67 liiki erinevaid liblikaid ja 550 erinevat linnuliiki. Chitwan on eriti tuntud kui ühesarvelise ninasarviku ja Bengali tiigri kaitseala, kuid salaküttimine ning elupaikade hävimine muudab ka nende hruldaste loomade nägemise looduses aina haruldasemaks. Chitwani rahvuspargis tutvume metsiku looduse. Chitwani jõudes teeme check-in`i hotellis ning liigume edasi Tharu külla. Tharud on Terai piirkonna pärismaalased ning nende erakordse arhitektuuriga  külad on ehitatud vaid looduses leitavatest materjalidest nagu hein, muda, puit. Päeval pakutakse lõunat, ning päeva teises pooles on õhtusöök. Ööbimine Chitwanis hotellis (4* hotell).

Päev 04 || Chitwan

Varahommkul alustame giidi saatel rahvuspargis linnuvaatlusega Chitwani rahvuspargis, kust võib leida üle 450 eksootilist linnuliiki. Peale linnuvaatlust sööme hotellis hommikust. Peale hommikusööki sõidame kanuudega mööda Rapti jõge, avastades korokodellide ning muude loomade elupaiku jõesängi ümbruses. Peale jõeretke kohtum Chitwani Rahvuspargi kohalike elevantidega ning vaatame, kuidas neid söödetakse. Jätkame oma avasutsretke dzunglis elevantidel. Päeval pakutakse lõunat, ning päeva teises pooles on õhtusöök. Ööbimine Chitwanis hotellis (4* hotell).

Päev 05 || Chitwan – Pokhara (120Kms/03-04 Hrs Approx)

Peale hommikusööki alustame sõitu Pokhrasse. Pokhara on maaliliste vaadetega linnake Annapurna jalamil ja on suurepärane paik loodusmatkade alguseks avastamaks regiooni vapustavad floorat ja faunat. Peale hotelli saabumist veedame päeva paadiga Fewa järvel , mille kristallselge vesi peegeldab ideaalselt ümbritsevaid metsi ja mägesid.                        

Ööbimine Pokhras hotellis (4* hotell).

Päev 06 || Pokhara

Ärkame enne päikesetõusu ning sõidate Sarangkoti, et nautida imekaunist päikesetõusu. 1592 meetri kõrgusel asuv Sarangkot pakub imelisi vaateid ümbritsevatele mäetippudele ja loodusele.  Hommikusöögiks sõidame tagasi hotelli, tõmbame veidi hinge ja liigume edasi avastama järsku ja võimsat Devi koske, 599 aasta vanust Gupteshwori koobast ja Bindabasini templit.

Ööbimine Pokhras (4* hotell).

Päev 07 || Pokhara – Kathmandu (210 Kms/05-06 Hrs Approx)

Peale hommikusööki alustame sõit tagasi Kathmandusse. Kathmandus teeme hotelli check-in`i ja avastame omapäi linna. Öö Kathmandus (4* hotell).

Päev 08 || Kathmandu – Departure (Normal check-out time at hotel is 1200 Hrs)

Lahkumise päev. Umbes 3 tundi enne teie lendu Kathmandust, sõidutatakse teid lennujaama.

Hinnas sisaldub:

 • lennujaamatransfeerid sihtkohas
 • 7 ööd majutust kahestes tubades
 • hommikusöögid
 • 2 lõuna- ja õhtusööki
 • programmis mainitud ingliskeelsed ekskursioonid
 • sissepääsupiletid programmis mainitud vaatamisväärsustele
 • Chitwani rahvuspargi maks

Hinnas ei sisaldu:

 • edasi-tagasi lennupiletid Tallinnast Kathmandusse
 • reisikindlustus
 • Nepaali viisa
 • jootrahad

Viisa ja reisidokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass, mis kehtib vähemalt kuus kuud pärast reisi ning kus on kaks tühja ja kõrvuti asetsevat lehekülge. Nepali viisa vormistatakse piiril ning viisa vormistamise tasu 25 USD makstakse kohapeal (kaasa võtta täpne raha). Kindlasti on vaja kaasa võtta 3 värvilist passifotot.

Viisa tasu võib muutuda eelneva etteteatamiseta. Reisile broneeringu tegemisel palume UpTraveli kontorisse tuua või  saata e-mailiga passi koopia.

Lisakulud

 • Nepali viisa vormistamine 25 USD (tasumine kohapeal)
 • Maalt lahkumise maks (hind täpsustamisel) tasutakse kohapeal
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht ca 1 USD päevas ja kohalik giid ca 3 USD päevas.

Lisaks palume, et kõik meie reisijad viiksid end kurssi meie reisikorralduslike eripäradega (reisitingimused).

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea

Nepaali looduse- ja kultuurireis

Reisi algus: 24. veebruar 2018

 • al. 1,150 €/in.

 • või 43 €/kuus